Táto webstránka používa súbory „cookie“ na zlepšenie používateľskej skúsenosti a zabezpečenie svojho efektívneho fungovania.

Používaním tejto webstránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“.

Qstick Indikátor

Napísal: eTrading.sk.

Qstick indikátor bol vyvinutý Tusharom Chandeom. Jeho základnou myšlienkou je matematické vyjadrenie trendov a ich sily v sviečkovom grafe.


Jeho výpočet je jednoduchý. Spočíva na výpočte EMA, avšak nie Close cien, ako sme boli dosiaľ zvyknutí, ale rozdielu CLOSE a OPEN.

 

Qstick = MA x (Close – Open)


MA x = Zvolený MA rozdielu (Close – Open)

 

Qstick má grafickú podobu oscilátora, pričom osciluje okolo nulovej hodnoty.

 

Qstick jednoduchou formou vyjadruje to, či väčšina sviečok začína uzatvárať hore alebo dole (inak známe biele a čierne sviečky, resp. zelené a červené). Ak je hodnota indikátora záporná, znamená to, že viac sviečok začalo zatvárať dole, t.j. tlak na pokles a prevahu získavajú medvedi. Pokiaľ Q stick uzatvára hore, znamená to tlak na vzostup cien a prevahu býkov.

 

Qstick slúži aj ako substitúcia sviečkového grafu. Podľa jeho hodnôt vidíme aký trend trhu dominuje. 

 

Využitie:

  • Nákupné signály nám dáva Qstick pri prekročení nulovej línie smerom nahor (začína mocnieť nákupný tlak). Predajné signály nám dáva pri prekročení nulovej línie smerom nadol (začína mocnieť predajný tlak).
  • Nákupné signály môžu byť tiež generované prekrížením svojej vlastnej EMA. Pri jej prekrížení smerom nahor nakupujeme, pri jej prekrížení smerom nadol predávame.
  • Sledovanie pozitívnych a negatívnych divergencií.