Táto webstránka používa súbory „cookie“ na zlepšenie používateľskej skúsenosti a zabezpečenie svojho efektívneho fungovania.

Používaním tejto webstránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“.

Ako vystupovať

  • slavo
  • Autor témy
Viac
15 okt 2008 17:21 #24 od slavo
Ako vystupovať was created by slavo
Stále sa zamýšľam nad otázkou, ako mám vystupovať z obchodu. Moja otázka je ako čo je lepšie vystupovať z obchodu na pevne stanovenom profite alebo na základe indikátorov, alebo formácii v grafe. Stále keď back testujem riešim túto otázku a neviem sa rozhodnúť k čomu sa mám prikloniť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Admin
Viac
16 okt 2008 08:55 #26 od Admin
Replied by Admin on topic Ako vystupovať
To by vám práve mal zodpovedať váš Backtest. V nom si musíte vyskúšať možnosti výstupov na Profit Targete (či už každý deň, s návratom do obchodu na Close alebo len jedenkrát v obchode), alebo nepoužívať PT vôbec, namiesto toho sa spoliehať na Stop and Reverse systém.

Všeobecne môžem povedať, že napr. správnym nastavením Stop Lossu, by ste mali dokázať byť ziskoví i pri čisto náhodných vstupoch do obchodov (dá sa to otestovať v Exceli napr. prostredníctvom funkcie Random). Tým si môžete overiť, či váš SL nie je až príliš prispôsobený len na konkrétne obchodované aktívum a konkrétne časové obdobie. Veľmi dobrý je napr. PSAR.

Keďže ide vďaka SL zarábať i pri náhodných vstupoch, malo by sa dať zarábať aj prostredníctvom PT. PT som však do takej miery nepreveroval, chystám sa na to neskôr. Ja osobne uprednostňujem systémy, ktoré fungujú ako Stop and Reverse, so Stop Lossom definovaným pre každý jednotlivý deň obchodu (teoretický príklad: prekríženia 2 kĺzavých priemerov, so SL 200 USD pre každý deň obchodu pod Close). Ak nie sme vyhodení na SL, profitujeme až do okamihu zmeny signálu na opačný.

Nevýhodou vášho OS, tak ako som vám v niektorom príspevku už písal, je podľa mňa to, že v takomto vašom osobnom obchodnom systéme, je veľmi ťažké otestovať SL a PT spätne. Vyžaduje si to veľa času a trpezlivosti. Keby ste mali mechanický systém - napr. RSI 70/30, dá sa to už naprogramovať do Excelu a pomerne ľahko, no najmä rýchlo otestovať najlepší výstup.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • slavo
  • Autor témy
Viac
07 jan 2009 12:14 #45 od slavo
Replied by slavo on topic Ako vystupovať
Pekný deň,

v poslednej dobe sa zamýšľam nad myšlienkou obchodovania viacerých kontraktov s rozpúšťaným profitom počas obchodovania.
Má tu niekto skúsenosti s takouto myšlienkou? Čo sa týka nastavenia MM, RRR a pod.

Ďakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Funguje na Kunena fórum