Tato webstránka používá soubory "cookie" ke zlepšení uživatelské zkušenosti a zabezpečení svého efektivního fungování.

Používáním této stránky souhlasíte s naším používáním souborů "cookie".

Zdanenie derivatov

  • mbudik
  • Autor tématu
Více
18. srp 2010 10:57 #208 od mbudik
Zdanenie derivatov vytvořil uživatel mbudik
Zaujimalo by má pretože som zatial ešte neobchodoval, či niekto má skusenosť s tým že sa musí odviesť daň z obchodovanie na burze? a či musím si potom založiť spoločnosť alebo zdanovať ako fyzická osoba?
Má niekto skúsenosť z prevodom peňazí k brokerovi a potom ich prevodom na svoj účet?Je to zložité? vďaka

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Admin
Více
18. srp 2010 20:19 #210 od Admin
Odpověděl Admin pro téma Zdanenie derivatov
Kvôli obchodovaniu žiadnu spoločnosť zakladať nemusíte. Je to len na vašom vlastnom rozhodnutí, akej forme dáte prednosť. Ako podnikateľ by ste mali možnosť odrátať si z daní mnohé položky a znížiť tak svoj daňový základ. Z uvedeného môžete vyčítať, že nech obchodujete v akejkoľvek forme, ste povinný zdaniť svoj zisk. Konkrétne kroky pri zdaňovaní je nutné prekonzultovať s vašim vlastným daňovým poradcom. Prípadne si môžete ako teoretickú nadstavbu pozrieť tématiku Offshore spoločností. Toľko k obchodovaniu i zdaňovaniu.

Čo sa týka prevodu peňazí k brokerovi, nie je to vôbec zložité. Peniaze môžete prevádzať zo svojho bankového účtu, paypalu, karty a pod. Podstatný rozdiel je však medzi brokermi samotnými. Niektorí napr. účtujú poplatok hneď pri vložení na obchodný účet ( príklad ), iní účtujú mesačné poplatky za vedenie účtu, alebo vysoké poplatky za spätný výber peňazí. Na druhej strane však môžete mať peniaze na účte v ten istý deň, ako o to požiadate. A to nie je bežné ani medzi 2 bankami na Slovensku.

Bol by som rád, keby k téme prispeli viacerí návštevníci fóra, s tým, aké majú oni skúsenosti s jednotlivými brokermi, ich kvalitou a poplatkovou štruktúrou. Dá k tomu vytvoriť samostatná téma, pre každého brokera TU

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Powered by Kunena fórum